דודי שמש ומערכות סולריות

חימום מים

חימום מים למקלחת יכול להתבצע באמצעות קולטי שמש, דודי חשמל, חימום באמצעות סולר או גז. רובם זקוקים לטיפול של בעלי מקצוע מיומנים. לכל סוג של חימום בעל המקצוע הייחודי שלו ואצלנו במוקד לדייר תוכלו למצוא את מבוקשכם

שתף תוכן זה


 כאשר מדברים על דודי שמש מתכוונים בעצם לכמה סוגים

  • מערכות סולריות
  • קולטי שמש
  • דוד חשמל
  • דוד שמש

מערכות סולריות – אלו מערכת משותפות לכל הדיירים בבית המשותף. המערכת מורכבת מקולטי שמש המותקנים על הגג, דודי מים המותקנים בדירה או במסדרות בין הדירות בכל קומה, צנרת מובילה מים חמים ומים קרים, משאבת סחרור הדואגת לדחוף את המים החמים לכל הדוודים ולוח בקרה המנהל את משאבת הסחרור. לדוד המים שבדירה יש גם מנגנון חשמלי המאפשר חימום מים באמצעות חשמל וזאת בדרך כלל בחמים מעוננים. בכל דוד שכזה יש גוף חימום, רצוי מאיץ חום, שיש להחליפו כל מספר שנים מאחר והוא צובר אבן ויעילותו יורדת עד לכמעט אפס. למערכות סולריות המטופלות בהתאם יש אורך חיים של כ 20 שנה. במידה ומדובר בדוד מים חמים באיכות הוא יכול להחזיק מעמד גם 10 שנים ללא כל בעיות.

את מערכת הצינורות שעל הגג יש לנקות פעם בשנה על ידי חברה העוסקת במערכות סולריות אחרת יצטבר בצנרת במשך הזמן חול והמערכת לא תחמם במלוא התפוקה.

דוד שמש – הכוונה כאן לדוד המספק מים לדירה בודדת. הקולט מותקן על הגג וצנרת המים החמים היורדת ישירות לדוד המותקן בדירה. בכל דוד שכזה יש גוף חימום, רצוי מאיץ חום, שיש להחליפו כל מספר שנים מאחר והוא צובר אבן ויעילותו יורדת עד לכמעט אפס. במידה ומדובר בדוד מים חמים באיכות הוא יכול להחזיק מעמד גם 10 שנים ללא כל בעיות.

דוד חשמל - פשוט ביותר. הדוד מותקן בבית, בדוד מותקן גוף חימום המחובר לשעון חשמלי וההפעלה היא בהתאם. 

דוד גז - אחת השיטות החדשות עקב עליית מחירי החשמל הוא השימוש בדוד הפועל באמצעות גז. בדרך כלל משתמשים בו בבתים רבי קומות שבהם אין אפשרות להתקין מערכת סולרית.

תיקונים והחלפות – את כל תיקוני דוד השמש או המערכת הסולרית יש לבצע רק על ידי בעלי מקצוע מוסמכים. בעל מקצוע מנוסה ידע לתקן את המערכת או להחליפה בהתאם לתקנים ובמידה ויוצר צורך להחליף חלקים הוא ידע להחליף רק חלקים חדשים ואיכותיים.

מערכת סולרית היא מערכת מורכבת מאד ויש להקפיד על בעלי מקצוע מוסמכים, חברות רציניות, ולא פחות חשוב, אחריות על ביצוע העבודה.

במוקד לדייר תוכלו למצוא פתרון לבעיות חימום המים - החברות הרשומות במוקד ממתינות לקריאתכם!