חברות ושיטות לטיפול, איתור ותיקון נזילות מים

מים ואינסטלציה

המים בארץ מוגדרים כמים קשים, כלומר, מים המכילים כמות לא מועטה של סידן. על מנת לרכך את המים ולטהר את טעם הכלור ישנם אמצעים שונים לשם ביצוע תהליך זה. כמו כן כל נזילת מים מהצנרת מחירה גבוה ויש להזמין באופן מידי אינסטלטור לאיתור התקלה וטיפול בהתאם..

שתף תוכן זה


המים בארץ מוגדרים כמים קשים, כלומר, מים המכילים כמות לא מועטה של סידן. כמו כן מוסיפים למים כלור לשמירת איכותו ולעיתים טעם המים הוא כטעם הכלור.

לסידן תכונות בריאות אך גם מזיקות. אחת הבעיות של ריכוז גבוה של סידן במים הם היוצרות אבנית בתום הצנרת, בקומקומי המים, במערכת הסולרית, במכונות הכביסה ובעצם היכן לא.

כאן באות חברות שונות הנותנות פיתרון המרכך את המים ומוריד את כמות הסידן שבמים.

ישנם מספר פתרונות לטיפול במים ובאבנית.

קודם כל וראשית כל דבר בכל בניין שבו יש מיכל מים על הגג או בחדר מיוחד אחר יש לבצע חיטוי המאגר לפחות פעם בשנה. זו המלצת משרד הבריאות. במשך הזמן מצטבר לכלוך בתוך המים, במידה והמכסה אינו נעול כהלכה בעלי חיים כמו לטאות ושאר זוחלים נופלים למיכל המזהמים את המים, לשלשת ציפורים ועוד.

כמו כן ישנם מטהרי מים מסוגים שונים. כאלו כמו מטהרי מים בברז המטבח הפועלים בשיטת הפילטרים ונורות אינפרא אדום או אוסמוזה הפוכה. מטהרי מים אחרים ניתן לקנות כיחידה להצבה על שיש המטבח. יחידה זו מהווה גם מתקן הרתחת מים ומים קרים.

מסנני מים המותקנים על הברז המרכזי ליד שעון המים. יש מסננים שיש להחליפם אחת לתקופה, אחרים יש לפתוח ברז מיוחד השוטף את המסנן. 

ישנו גם תהליך של השבחת מים כמו של חברת תמהיל למשל המתקינה את מתקן השבחת המים בשעון המרכזי של הבניין וכך כל הדיירים נהנים כולל המערכות הסולריות.

גם למערכות הסולריות יש סנן או סוג אחר של מכשור שדואג לניקוי המים מסידן כך שצנרת המים נשארת נקייה לאורך זמן.

מים מינראליים – חלקם פשוט מי ברז מטוהרים, אחרים מי מעיינות שעברו תהליך טיהור. 

לסיכום הנושא – ישנן אפשרויות רבות לטיפול במים. כל אחד יבחר את המתאים לו ביותר.

במידה והנכם זקוקים לטיפול במים בבית המשותף או בדירה, במוקד לדייר תוכלו למצוא את החברות ו/או בעלי המקצוע בתחום זה!