פרגולות דקים מרקיזות וסוככים

גינה והצללה

שתף תוכן זה


פרגולה היא בעצם מעין סככה מעץ או ממתכת.

לפני הקמת הפרגולה יש להיוועץ במחלקת ההנדסה של הרשום המקומית מה הם התקנות ולבנות בהתאם. לכל רשות תקנות משלה וכדאי מאד לעמוד בהם.

ישנם סוגים ודגמים שונים של פרגולות, כל דגם בהתאם למיקום הנדרש. פרגולה לחצר לא תמיד תתאים לבנייה על גג או ההיפך.

אחד החסרונות של פרגולה מעץ הוא שמדי שנה יש למרוח על העץ חומר הגנה (לזור ודומיו) על מנת לשמור על צבע ואיכות העץ ולמנוע פיצוצים. מאידך, פרגולה מעץ שעובד מראש ( מגיע בדרך כלל בצבע ירקרק לפני הצביעה הסופית) עמיד בשמש וגשמים.

פרגולות מסוג אחר היא פרגולה מאלומיניום. במידה והאלומיניום צבוע באיכות טובה הוא מחזיק מעמד שנים.

תקרת הפרגולה יכולה להגיע במספר אפשרויות. מעץ, מפלסטיק, ממתכת.  אחת האפשרויות היא תקרה מרשת צל 90%. היתרון בכך הוא שהרשת אינה מעבירה את השמש וכמעט ואינה מתבלה ומעבירה את הרוח בניגוד לגגות סגורים שמנטרלים את הרוח.
כאמור, לפני כל בניית פרגולה יש להיוועץ ברשות המקומית כאמור למעלה. החוקים נוקשים וכדאי לעמוד בהם. גם חברות הבונות פרגולות יוכלו לתת לכם את מירב הפרטים הדרושים.

בבואכם לבחור בעל מקצוע בקשו ממנו דוגמאות והמלצות.

לאחרונה העלו בכנסת הצעות להקלות מרחיקות לכת הנוגעים לשינויים במבנה וביניהם אחד השינויים המוצעים הוא הצורך לבטל את בקשת ההיתר לביצוע שינויים מינוריים כגון פרגולה.

דקים הם בעצם רצפת עץ הבנויה מקורות עץ מעובדות בגדלים שונים לצורך הגבהת שטח בגינה או אף לדירת הגג ( בתנאי שבטוחים שאין חלחול מים מתחת למרצפות). לרצפת העץ מראה כפרי ומשנה מעט את האווירה העירונית. את הדקים יש לתחזק ומדי תקופה יש לנקותם היטב ולשמן על מנת לשמור על המראה והעץ. לפני בחירת בעל מקצוע להקמת הדק כדאי מאד לראות עבודות אחרות שביצע. ההשקעה כאן לא מעטה וכדאי להזהר.

במוקד לדייר בעלי מקצוע מומלצים ותוכלו לקבל מספר הצעות לכל בקשה הן של פרגולה והן של דק.