איך לבחור צבעי לצביעת דירה

צביעת דירה נראה לכאורה תהליך קל ופשוט, קונים צבע, קונים רולר וצובעים אך אין כך הדבר.

שתף תוכן זה


בשלב ראשון יש לקבל החלטה לגבי הצביעה. האם מדובר בכל הדירה או בחלקה הוחלטה על הגוון עצמו. לאחר מכן יש להחליט על הזמנת בעל המקצוע.

צביעת דירה

כאן יש מספר אפשרויות.

להיוועץ בחברים שצבעו את הדירה לאחרונה או המכירים צבעי טוב ואמין. במידה וזה לא מסתדר ניתן להתחיל ולחפש באתרים שונים המציעים בעלי מקצוע כמו במוקד לדייר  (קישור למוקד צביעת דירות) כדוגמא או באתר בית משותף (קישור לבית משותף) ולבקש מספר הצעות מחיר וזאת על מנת לקבל תחושה לגבי המחירים. בעת הבקשה יש לציין במדויק במה המדובר, כמה חדרים, גודל הדירה, האם יש לצבוע גם את המשקופים, האם יש לצבוע גם את הדלתות וכד' ולבקש מספר הצעות מחיר על מנת להשוות מחירים.

לכל צבעי המחיר שלו ואין כאן מחיר אחיד. הדבר תלוי בסוג הצבע שהצבעי  (צבע בעברית תקינה) מציע, האם יעבוד לבד או עם עוד כמה עובדים.

כדאי תמיד לקבל מהצבעי המלצות מדירות אחרות שבהן ביצע את העבודה ולפנות אליהם על מנת לקבל חוות דעת.

יש הקונים את הצבע בעצמם אך הצבעי לוקח את זה בדרך כלל בחשבון והוא כבר יודע כיצד להרוויח גם על הצבעים שקניתם כך שלא תמיד כדאי לקנות את הצבעים מראש.

חלק ממחיר הצביעה תלוי גם במצב הקירות. אם קירות מחוררים וזקוקים לתיקונים או האם הקירות נקיים וחלקים.

כדאי לחשוב גם על החלקת הקירות עם חומר שפכטל קל (שפכטל אמריקאי). אם מבצעים את העבודה כפי שצריך הקירות יהיו חלקים ונעימים למגע לאחר הצביעה. יש לקחת בחשבון שהחלקת קירות מחייבת תוספת מחיר לא קטנה אך שווה את התוצאה.

לקראת ביצוע העבודה יש לכסות היטב את הריהוט ואת הרצפה. גירוד צבע מהרצפה (להבדיל מסיד) הוא תהליך קשה ומתיש.

כמו כן יש לשים לב שבמידה וישנם קירות עבשות (בעלות עובש) יש למרוח חומר מיוחד נגד עובש לפני ביצוע הצביעה. בעלי המקצוע מכירים ויודעים איך לטפל בקירות שכאלו.

אך הסיכום על הצבעי יש להעלות בכתב ולחייב אותו לחתום על ההסכם אל מנת למנוע ויכוחים עתידיים. יש לציין בהסכם את מספר החדרים, מה בדיוק כוללת הצביעה, מי קונה את הצבע ואת הגוון עצמו.

אז נסכם איך לבחור צבעי לצביעת דירה:

1. החלטה על מספר החדרים לצביעה.

2. היועצות עם חברים וידידים על בעל מקצוע מתאים.

3. קבלת הצעות מחיר ממספר בעלי מקצוע

4. ביקור הצבעי בדירה לפני הסיכום עמו.

5. העלאת הסיכום בכתב.

6. לבסוף - לא לשכוח גם לשלם לצבעי.

מוזמנים להגיב על הכתבה איך לבחור צבעי לצביעת דירה:

שתף תוכן זה